ASIL - Asociácia ilustrátorov, o.z. en

NCD 2016 – výstava finalistov
19. 5. 2016

Výstava finalistov súťaže Národná cena za komunikačný dizajn 2016 prináša prierez toho najkvalitnejšieho za posledné tri roky. Do finále vybrala medzinárodná porota 134 prác, medzi ktorými môžete nájsť aj 12 z kategórie „Ilustrácia v kontexte komunikačného dizajnu“.

Tohtoročná úroda a kvalita prihlásených prác bez pochýb prekonala všetky očakávania. Organizátorov a určite aj odbornej verejnosti. Pokým v predchádzajúcich ročníkoch tejto súťaže mal počet prihlásených prác klesajúci trend, tento rok zaznamenali organizátori nárast prihlásených prác takmer desaťnásobne. Ako si sami môžete pozrieť v prehľadnej infografike, za roky 2007–2013 sa počet prihlásených prác pohyboval okolo 45, tento rok dizajnéri prihlásili do súťaže spolu 343 prác, čo je pre usporiadateľov solídny výtlak!

Ako sme aj v predchádzajúcich článkoch promovali, do Národnej ceny za komunikačný dizajn 2016 bola tento rok začlenená aj kategória ilustrácia. Z celkového počtu 343 prác vybrala porota užší výber 134, ktoré si môžete v týchto dňoch pozrieť na výstave v galérii Satelit a v Podkroví Slovenského múzea dizajnu, oboje v budove Hurbanových kasární. Medzi všetkými nájdete aj 12 prác z kategórie Ilustrácia v kontexte komunikačného dizajnu. Môžete si tak pozrieť: 

Výstava potrvá do 10. júla ale pozor! Aj vy, návštevníci, môžete ešte zamiešať kartami – pri návšteve výstavy môžete do 26. mája vybrať svojho favorita na udelenie ceny verejnosti, ktorá bude spolu s ostatnými cenami odovzdaná 27. mája na slávnostnom ceremoniáli.

Zájdite preto do Hurbanových kasární a pozrite si úrodu toho najlepšieho dizajnu vytvoreného u nás za posledné tri roky. O víťazoch súťaže vás budeme informovať.
 

Foto © Slovenské centrum dizajnu, 2016
Autor fotografií výstavy: Adam Šakový