ASIL - Asociácia ilustrátorov, o.z. en

Kreatívu všetkých umelcov ocení Red Bull Doodle Art 2023
22. 2. 2023

Pero, papier a predstavivosť. Presne to sú kritéria na zapojenie sa do Red Bull Doodle Art, celosvetovej súťaže, ktorá dáva silu novej generácii umelcov. Víťaz národného kola si to namieri až na globálne finále do Amsterdamu, kde sa vďaka svojej fantázii bude môcť stať svetovým šampiónom čmáraníc! Ak ste práve dostali pocit, že tento článok oslovuje práve vás, tak sa vôbec nemýlite!

PREKRESLÍTE KAŽDÚ VOĽNÚ CHVÍĽU A ŽIADEN VOĽNÝ KUS PAPIERA SA PRED VAMI NESKRYJE?

Čmáranie je jednoduchý spôsob, ako odhaliť svoje vnútorné dieťa, zmierniť stres, generovať nápady, či zlepšiť pamäť. Ide o umenie či cestu, akou môžete dať všetky vaše myšlienky na papier. Toto vám istotne vysvetľovať ani nemusíme, však?  V 1. fáze musíte nakresliť svoje umelecké dielo čiernym alebo modrým perom, prípadne ceruzkou na biely papier alebo čiernym alebo modrým digitálnym perom na tablete alebo podobnom elektronickom zariadení. Tak čo, ste skôr klasik alebo patríte ku fanúšikom moderných technológií?

 

Dôležité je hlavne to, aby ste svoje dielo stihli prihlásiť do súťaže načas, a to najneskôr do 19.3.2023 23:59.

 

Máte desiatky super kresieb a neviete sa rozhodnúť? Tak prečo sa obmedzovať, prihlásite ich všetky! Ich počet nie je obmedzený. Aby ste sa ale pri podávaní prihlášok úplne neodtrhli z reťaze, majte na pamäti, že porota bude v národnom kole hodnotiť na základe nasledujúcich kritérií: kreativita, umelecké zručnosti a diela milujúce život. Ukážte nám, ako ho milujete vy!

 

VIAC O RED BULL DOODLE ART

Koncept pero na papieri Red Bull Doodle Art sa datuje od prvého ročníka v roku 2009 a počas uplynulých rokov ostala súťaž verná svojmu pôvodnému konceptu.  Zároveň sa ale vyvíjala, aby rozširovala obzory účastníkov prostredníctvom najnovších technologických inovácií. Vo fáze výberu budú práce viac ako 60 národných finalistov vystavené na výstavách otvorených pre verejnosť na rôznych miestach po celom svete. Tak to už je naozaj niečo!  Z diel finalistov vyberie porota odborníkov víťaza na základe kreativity, umeleckých zručností a spôsobu, akým jeho „doodle“ vyjadruje lásku k životu.

 

Každý národný víťaz bude spolupracovať s profesionálnym umelcom, aby sa pripravil reprezentovať svoju krajinu s exkluzívnym doodle NFT na svetovom finále, ktoré sa uskutoční v Amsterdame od 25. do 28. mája. No dobre, motivácie už bolo dosť, ide sa kresliť.

 

Všetky potrebné informácie o Red Bull Doodle Art nájdete na tomto odkaze.